بعد از ماه ها جنجال سازی درباره بورسیه ها مشخص شد تنها ۳۶ نفر از افرادی که بورسیه شده اند (یعنی تنها یک درصد بورسیه شده ها) بورسیه غیرقانونی بودند.
 

رهبری صریحا در این قضیه فرمودند:

یکی از غلط‌ترین کارهایی که در این یکی دو سال اخیر اتّفاق افتاد، این مسئله‌ی بورسیه‌ها بود. اگر راست هم بود این حرف -که البتّه بعد تحقیق کردند، معلوم شد به آن شکل، راست هم نیست؛ آن‌طوری که روزنامه‌ها با آن بازی کردند هم نبود؛ به ما گزارش های دقیق و بر اساس بررسی‌ها دادند- راهش این نبود که ما مسئله را روزنامه‌ای کنیم. یک تعدادی برخلاف قانون یک امتیازی به‌دست آوردند؛ خیلی خب، راه قانونی وجود دارد: لغو کنند آن امتیاز را؛ سروصدا ندارد.

جنجال درست کردن، حاشیه درست کردن است و این سمّ برای محیط علمی است که بایستی با آرامش کار خودش را دنبال بکند. این سم را متأسّفانه افرادی بر اساس همان پایه‌های بینش فکریِ مبنی بر سیاسی‌کاری و سیاست‌بازی به کام دانشگاه کشور ریختند؛ چرا؟ علاوه بر اینکه ظلم هم شد -به خیلی‌ها ظلم شد- هم خلاف قانون بود این کار، هم خلاف تدبیر بود این کار، هم خلاف اخلاق بود؛ آن‌وقت مدام دم از اخلاق هم می زنند. توبه‌فرمایان چرا خود توبه کمتر می کنند! این کار اخلاقی بود؟ حاشیه‌سازی نشود. نگذارید محیط آموزش عالی اسیر حواشی بشود.
 

اکنون شاید زیبنده تر باشد آقایان دولتی جای این که در هر سخنرانی چندین بار نام مقام معظم رهبری را بیاورند، ادعای ولایت مداری خود را در عذرخواهی از مردم و رهبری نشان دهند.

 

 

 

 

حجم : ۳۱ مگابایت

 

 

 

به آن ضریح هزاران هزار بوسه زدیم  /  همیشه اهل خرابات جامشان دهنی ست..

 

منفیمثبت ( +8 مثبت , 10 رای)

Loading ... Loading ...