سخنان حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران
و نایب‌رئیس کمیسیون اصل۹۰ مجلس شورای اسلامی
در نشست علنی صبح یکشنبه پارلمان
:

 

طرح نمایندگان ضمانت اجرایی ندارد

دولت اگر می خواست به این شروط عمل کند، خطوط قرمز را نقض نمی کرد

چه کسی گفته شورایعالی امنیت ملی بازدید از پارچین را تصویب کرده؟

انتساب برخی موضوعات به دفتر رهبری باید بررسی شود.

دفاع یک ساعته لاریجانی از طرح هسته‌ای در جلسه غیرعلنی خلاف قانون و عدالت است.

 

طبق اصول ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی دولت موظف است برای همه موافقت‌نامه‌ها و مقاوله‌نامه‌ها به مجلس لایحه بدهد. امروز مجلس در حال تصمیم‌گیری درباره یک موافقت‌نامه در قالب یک طرح است نه لایحه، طبق قانون دولت باید لایحه برجام را تقدیم مجلس می‌کرد نه اینکه امروز مجلس موضوع مهمی مانند برجام را در قالب یک طرح مورد رسیدگی قرار دهد، این یک اشکال و ایراد قانونی است.

از آنجایی که دولت لایحه برجام را تقدیم مجلس نکرده و به قانون عمل نکرده است،‌ نمایندگان مجلس مجبور شده‌اند طرح دو فوریتی را درباره اجرای برجام ارائه دهند، اما باید بدانید دولتی که به قانون عمل نمی‌کند و لایحه برجام را به مجلس ارائه نمی‌دهند، به این طرح شما هم حتی اگر قانونی شود، عمل نخواهد کرد، فقط فرق آن این است که مهر تایید مجلس با تصویب این طرح، به دولت اجازه اجرای برجام را می‌دهد. مهر تأیید مجلس پای سند توافقی می‌آید که به ضرر ملت ایران است. واقعیت درباره برجام به این ملت گفته نشده است.

اگر دولت می‌خواست به قانون عمل کند قبل از اظهارنظر مجلس درباره برجام، نسبت به اجرای آن اقدام نمی‌کرد، رفتند از پارچین بازدید کردند آن هم قبل از آنکه مجلس نظرش را درباره برجام اعلام کند.

 

 

 

حجم : ۲۷٫۱ مگابایت

 

 

 

آشفته ام نمود و به روز سیه نشاند / عمرش دراز در حق ما کوتهی نکرد

 

منفیمثبت ( +13 مثبت , 13 رای)

Loading ... Loading ...