صوت// مناظره پیام فضلی‌نژاد و عبدالرضا داوری

واقعیات و توهمات مکتب ایرانی

در دانشگاه صنعتی شریف

 

حامیان گروه انحرافی که در مدت اخیر رئیس دولت سابق را به حضور مجدد در انتخابات ترغیب می‌کنند، تحرکات ایدئولوژیک خود را آغاز کرده اند. این حلقه با استفاده از ابزارهای مکتوب و مجازی رسانه‌ای، در حال تزریق نگرش خود به جامعه هستند؛ به گونه‌ای که مواردی نظیر نقد ولی فقیه و رفتارهای رهبر معظم انقلاب در شبکه‌های اجتماعی حامی این جریان به وفور قابل مشاهده است.

در پی دعوت سردبیر مجله 'عصر اندیشه' برای مناظره بی قید و شرط با موسسان و مروجان ایدئولوژی مکتب ایرانی، دکتر عبدالرضا داوری از حامیان رسانه ای دکتر احمدی نژاد و مشاور سابق وزیر کشور با پیام فضلی نژاد روز سه شنبه ١ تیرماه ١٣٩۵ در آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه صنعتی شریف با یکدیگر مناظره کردند. پیام فضلی‌نژاد و عبدالرضا داوری به ترتیب به انتقاد و دفاع از مکتب ایرانی و اندیشه‌های فکری احمدی‌نژاد و اطرافیانش پرداختند.

 

 

فضلی نژاد: مکتب ایرانی دست‌ساز ریچارد فرای است. ریچارد فرای که مورد تجلیل آقای احمدی نژاد بود، در سال ۱۳۳۰ او با صادق چوبک و صادق هدایت و اسدالله اعلم جلساتی را داشته است. فرای می‌گوید «اسلام با پیامبر اسلام شروع می شود را از مسلمانان باید گرفت و آنان را به ریشه‌های باستان خود ارجاع دهیم.» در دولت آقای هاشمی که همان سیاست‌ها نیز در دوران احمدی نژاد تکرار شد ریچارد فرای مجدداً به ایران باز‌می گردد. ارتباطات گسترده با نهادهای آموزشی می‌گیرد اما با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان پروژه او ناقص می ماند..

 

 

پیام فضلی نژاد، سردبیر مجله فرهنگ و علوم انسانی 'عصر اندیشه' است که سال ١٣٩٢ به عنوان پژوهشگر ارشد موسسه 'کیهان' در پاورقی کتاب 'شاه کلید انگلیسی' به نقد مبانی و ماهیت مکتب ایرانی پرداخت. وی با شکایت اسفندیار رحیم مشایی به دلیل ادعای همگرایی او با اندیشه های ماسونی همراه با حسین شریعتمداری محاکمه و تبرئه نیز شده است. فضلی نژاد عضو سابق کارگروه تخصصی علوم اجتماعی نهاد کتابخانه ها است که کتابهای 'سینما، سیاست، آزادی'، 'شوالیه های ناتوی فرهنگی' و 'ارتش سری روشنفکران' از آثار اوست.  وی در سال ١٣٨٧ عنوان پرفروش ترین نویسنده سال را کسب کرد و سال ١٣٨٨ برنده تندیس زرین و رتبه اول جشنواره بین المللی مطبوعات شد. فضلی نژاد ٣ اسفند ١٣٨٨ هدف یک ترور نافرجام قرار گرفت و از ناحیه سر مجروح شد.  دو کتاب آخر وی تا امروز مجموعا بیش از ٢٠ بار تجدید چاپ شده است.


عبدالرضا داوری، عضو سابق هیئت علمی جهاد دانشگاهی دانشگاه تربیت مدرس، مدیرمسئول ماهنامه 'بررسی های اقتصادی'، عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران در ابتدای دهه ٧٠، معاون خبر و قائم مقام خبرگزاری ایسنا از سال ٧٩ تا ٧٨، معاون سابق توسعه فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، رئیس سازمان توسعه نوآوری های دانشجویان کشور در دولت نهم، معاون خبر خبرگزاری ایرنا در دولت سابق، عضو گروه سیاسی 'روزنامه کیهان' در سالهای ١٣٨۶ و ١٣٨٧، مدیرعامل صندوق بازنشستگی صنایع مس ایران، مدیرمسئول سابق روزنامه های 'گسترش صنعت' و شهروند، مشاور وزیر و رییس مرکز تحقیقات وزارت کشور در دولت دهم، مشاور کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم، عضو شورای اطلاع رسانی دولت دهم ، عضو کارگروه تخصصی اقتصاد نهاد کتابخانه ها و از حامیان مشهور احمدی نژاد است که مقالات و کتب متنوعی از جمله کتاب 'سرمایه داری سرخ' را نیز در کارنامه خود دارد.

 

 

 

کیفیت بالا
حجم : ۵۳٫۳ مگابایت

 

 

 

کیفیت پایین
حجم : ۲۶٫۶ مگابایت

 

 

 

حاشا که خلوص عشق موحدین جز به ظهور کامل نفرت از مشرکین و منافقین میسر شود.
[حضرت امام خمینی (ره)]

 

 

منفیمثبت ( +9 مثبت , 9 رای)

Loading ... Loading ...