بازخوانی مواضع خواص پیرامون برجام

جهت ثبت در تاریخ

 

پس از گذشت دوسال از برجام و اعتراف تیم دولت به تجاوز چندین‌باره به جسم و روح برجام، فارغ از بررسی مواضع ذلیلانه و غرب‌پرستانه برجامیان، نوبت آن فرا رسیده است تا رجوعی به نظرات کاسبکارانه یا جاهلانه‌ی کسانی داشته باشیم که با ادعای فضل و سیاست، چنین خسارت محضی را به ملت ایران تحمیل کردند. آنهایی که در زمان لازم نه تنها هموار کننده‌ی جاده تصویب برجام بودند، بلکه گاها سعی در تحقیر و انزوای جریان انقلابی نیز داشتند.

 

 

احمد توکلی ضمن تبریک پیروزی مذاکره‌کنندگان هسته‌ای افزود: تلاش دیپلماتیک صورت‌گرفته، بسیار گرانقیمت است و به اندازه ۳۰ سال دیپلماسی و سیاست خارجی کشورمان را فربه می‌سازد. (۲۴/۴/۹۴)

 

آیت الله وحید خراسانی: عملکرد تیم مذاکره کننده هسته‌ای متعهدانه و هنرمندانه بود. به زانو درآوردن قدرت‌های بزرگ در مذاکرات هسته‌ای را اقدامی بزرگ و ارزشمند بود. (۲۴/۴/۹۴)

 

محمدحسین صفارهرندی: ببینید کار را تا کجا پیش برده‌ایم که سرنوشت انتخابات آمریکا به خبر توافق با ایران گره خورده است. این یک پیروزی بزرگ برای ایران است. ملت ما ایستادگی کرده و از مواضع استقلال طلبانه خود کوتاه نیامد. (۲۳/۴/۹۴)

 

آیت الله موسوی اردبیلی: موفقیت در مذاکرات هسته ای موجب سربلندی نظام و خوشحالی مردم شد. (۲۴/۴/۹۴)

 

محمدباقر قالیباف: خدا قوت دوست عزیز؛ وظیفه خود می‌دانم از تلاش‌های مجاهدانه تیم مذاکره‌کننده ایران و به خصوص دوست عزیزم جناب آقای دکتر ظریف تقدیر نمایم و به همه‌ی آنها خسته نباشید. (۲۴/۴/۹۴)

 

علی اکبر ولایتی: بنده که در این حوزه سال‌های طولانی فعالیت داشته و دارم تیم دیپلماتیک دیگری هم نمی‌شناسم که از این‌ها قوی‌تر باشند و در انتخاب این گروه، انتخاب اصلح صورت گرفته است. (۳۰/۴/۹۴)

 

سرلشکر فیروزآبادی موفقیت تیم هسته‌ای در مذاکرات لوزان را به رهبر انقلاب تبریک گفت. (۱۶/۱/۹۴)

 

آیت الله مکارم شیرازی: اگر زحمات و جدیت شما (ظریف) نبود، برجام به فرجام نمی‌رسید، زحمات شما در تاریخ ثبت خواهد شد، هر چند بعضی‌ها شاید حق شناس نباشند، ولی بدانید شما کار غیر ممکن را ممکن ساختید. (۲۱/۷/۹۴)

 

نامه تبریک محسن رضایی به رهبر انقلاب: دومین عقب‌نشینی استکبار در پرونده هسته‌ای ایران را به محضر حضرت‌عالی… تبریک عرض می‌کنم.(۲۶/۹/۹۴)

 

آیت الله اعرافی رییس حوزه‌های علمیه سراسر کشور: مراجع تقلید در کنار مردم از برجام حمایت کردند. (۱۷/۲/۹۵)

 

آیت الله امامی کاشانی: باید به رییس جمهور و وزیر خارجه «تبریک» گفت. (۱۴/۱/۹۴)

 

علاء الدین بروجردی: باید اولین موفقیت جمهوری اسلامی ایران درمصاف نابرابر و چالش بیش از ۱۰ ساله هسته‌ای، تثبیت حق غنی سازی و آغاز لغو تحریم ها را تبریک گفت. (۳/۹/۹۲)

 

محمدرضا باهنر: زحمات دولت در این زمینه (رفع تحریم ها) قابل ستایش است زیرا برجام بسیاری از مشکلات کنونی کشور را حل کرده است. (۷/۲/۹۵)

 

علی لاریجانی آغاز برجام و رفع تحریم‌ها را تبریک گفت: امروز، روز بسیار فرخنده‌ای است که تجلی اراده ملت بوده که موضوع هسته‌ای بحمدالله به نتیجه رسید و تحریم‌ها برداشته شد. (۲۷/۱۰/۹۴)

 

آیت الله صافی گلپایگانی: این توافق مدبرانه، موجب عزت کشور و خوشحالی مردم شد. به رییس جمهور تبریک می گویم. (۲۴/۴/۹۴)

 

جامعه روحانیت مبارز با صدور بیانیه‌ای آغاز اجرای برجام و رفع تحریم‌ها را تبریک گفت. (۲/۱۱/۹۴)

 

پی‌نوشت:
جهت اختصار از ذکر اظهارات پادوهای برجام امثال: ابوترابی، جلالی، مصباحی مقدم، نعمتی، تاجگردن، منصوری آرانی و غائب بزرگ برجام؛ حداد عادل صرف نظر شده است که اصولا ارزش پرداختن هم ندارند. منابع و مستندات تمامی اظهارات فوق موجود می باشد.

 

 

منفیمثبت ( +3 مثبت , 9 رای)

Loading ... Loading ...