دی ماه سال ۱۳۹۰ بود که سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود درباره فیلتر شدن سایت هاشمی رفسنجانی گفت: در سال ۸۸ قانون بررسی سایت‌ها تصویب شد که این قانون از مردادماه همان سال لازم‌الجرا شد. در ذیل این قانون یک کارگروه پیش‌بینی شد که براساس ماده ۲۱، ۲۲ و ۲۳ آن وظایفی به عهده این کارگروه نهاده شد که یکی از این وظایف تعیین مصادیق مجرمانه بود. 

 

ایشان در بخشی دیگری از سخنان خود می افزاید : به صورت رسمی در مهر‌ماه کارگروه مطلبی را به گردانندگان سایت اعلام کرده بود که آنها هم مصداق مجرمانه را از سایت خود حذف کرده‌اند اما بار دیگر در چهارم آبان‌ماه مصادیق مجرمانه دیگری در این سایت قرار داده شد. بار دوم نیز به این مجموعه تذکر داده شد تا نهایتا در برج ۹ تذکر سوم داده شد اما این بار دیگر مسئولین سایت هیچ توجهی به تذکر نکرد.

 

حجت الاسلام محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود به دلیل انتشار متن خطبه‌های آخرین نمازجمعه هاشمی رفسنجانی این سایت فیلتر شده است گفت: فقط این یک مورد نبوده بلکه موارد دیگر هم به استناد قانون به صورت رسمی به این افراد اعلام شده است.

 

سایت هاشمی رفسنجانی سرانجام پس از  5 ماه، در خرداد ۱۳۹۱ پس از حذف مصادیق مجرمانه ، رفع فیلتر شد.   اخیرا سایت هاشمی مطلبی با عنوان "پای حرفهایم در نماز جمعه هستم" در خروجی خود قرار داده است که به نظر می رسد همچنان بر مواضع قبلی خود اصرار دارد و فیلم نماز جمعه ۸۸ را در معرض نمایش قرار داده است.  به نظر می رسد کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، بار دیگر باید در این مسئله بصورت جدی ورود پیدا کند و هشدارهای لازم جهت پالایش مصادق مجرمانه از جمله فیلم نماز جمعه ۸۸ را ابلاغ نماید چرا که بارها سایت هاشمی به خاطر درج مطلب مذکور، فیلتر شده است لذا گذشت زمان از مجرمانه بودن مطلب مذکور نمی کاهد.