شش سال است که منتظر این عشقم، منتظر این وصالم، وصالی که دلم را به آتش کشید.

آیا می شود از قفس تنگ و کوچک تن رهید؟ آیا توانایی پروانه شدن را داریم؟

پروانه را سوختنی است به دور شمع. مهم این است که وجودمان پروانه گردد.

 

[سردار شهید دکتر سید علی اکبر شجاعیان]

 


 

وصیت نامه ی شهید:

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم
خدایا به نام تو و به یاد تو و به امید تو
(( یا ایها الذین امنوا مالکم اذا قیل لکم انفزوا فی سبیل الله ثاقلتم الی الارض ارضیتم بالحیوه الدنیا من الاخره فما متاع الحیوه الدنیا فی الاخره الا قلیل))
چون مرگ همچون حیات با انسان است و هر حیاتی را مماتی است و همچنین دستور به نوشتن وصیت داریم بر خود لازم دانستم که وصیت نامه ای برای خود داشته باشم به تبعیت از جدم و مولایم حسین (ع) وصایایم را با شهادتین آغاز می کنم.
(( اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمدا رسول الله (ص) و اشهد ان علیا ولی الله و اشهد ان حسین بن علی ثار الله ))
شهادت میدهم که همه بدانند کیم از چه ام در کجایم و از برای که ام .
شهادت می دهم به وحدانیت الله و به یگانگی معبود و به یکتایی پروردگار شهادت می دهم که محمد (ص) آخرین رسول حق علی جانشین رسول الله رهبر حزب شیعه امام من رهبر حزب مظلوم تاریخ است و شهادت می دهم حسین بن علی خون خدا است . ای آنانکه ایمان آوردید چه شده است که وقتی شما را برای جهاد و هجرت در راه خدا می خواهند به زمین می چسبید.
(( یا ایها الذین آمنوا استجیب لله و لرسولی اذا دعاکم لما یحیکم ))
ای آنان که ایمان آوردید استجابت کنید خدا را به دعوت خدا لبیک گویید .
ای مومنین۰مسلمین ۰شیعیان۰مظلومین۰محرومین به ندای حق آری گویید به فریاد حق طلبانه ملت مظلوم و مسلمان ایران و ملل مسلم جهان گوش دهید و دعوت رسولان حق برای جهاد و مبارزه با کفر و نفاق و شرک را بپذیرید که اگر پذیرفتید زنده خواهید شد و حیات واقعی می یابید.
سلام بر محمد (ص)رسول حق۰آخرین پیامبر آسمانی ۰سلام بر ائمه معصومین سلام الله علیه اجمعین اختر های تابناک آسمان ولایت و امامت ۰سلام بر نائب به حق مهدی موعود۰روح خدا۰سلام بر امت دلاور و شهیدپرور و مبارز ایران۰سلام بر شهدا حاضران در تمامی صحنه های نبرد علیه کفر و شرک و نفاق۰ سلام بر مجاهدان فی سبیل الله یاران ابا عبدالله الحسین و درود بر جانبازان ومجروحین انقلاب و جنگ تحمیلی آنانیگه رنج ودرد را به خاطر خداوند و رضای مولا به جان خریدند و قله های صبر و استقامتند درود بر خانواده های محترم وعزیز شهدا اینک سخنی با شما مردم۰

مردم برخیزید که صدای هل من ناصر حسین می آید این طنین پرخروش انقلاب اسلامی است این فریاد مظلومیت شیعه در تاریخ است، این طغیان علیه ظلم است.
ای انسان های به خواب رفته بیدار شوید دیگر وقت هوشیاری است نکند که خواب مرگ گریبان شما را بگیرد، زنده شدن شما بستگی به لبیک گفتن به ندای حق دارد و بسته به آری گفتن به حسین بن علی دارد نه آنکه فکر کنید اگر به جنگ نروید زنده می مانید.
نه، نه، هرگز، شمایی که بستر نرم و غذای گرم و لذت زودگذر دنیای فانی را انتخاب نموده اید در قبال آخرت که دار باقی است شما مرده اید، مرده ای متحرک، این جسمتان است که حرکت می کند و غذا می خورد و می خوابد.
شما مرده اید، برای همین است که گوش دلتان حق را نمی شنود و چشم دلتان نور الهی جلوه گر شده در انقلاب اسلامی ایران و در ملت مسلم ایران را نمی بیند و قلبهایتان بر اثر گناه ترک جهاد و عدم یاری مظلوم در مقابل ظالم، کدر شده، سیاه شده.
مردم بیایید اندیشه کنید نکند مصداق این حدیث حسین بن علی‏(ع‏)‏ قرار گیرید که‏ (( الناس نیام و اذا مات تنتبه‏)‏‏)‏ نکند در خواب خوش باشید و وقتی که در قبر تنگ و تاریک نهاده شدید، بیدارشوید امت اسلام اندیشه کنید که از کجا آمده اید.‏
مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک چند روزی قفسی ساخته اند از بدنم
عزیزان در شما نور خدا جلوه گر است، شما مال بهشتید، شما از نسل آدمی هستید که در بهشت زیست و برای شما تمام عالم خلق گردید، همه چیز دنیا برای شماست تا انسان شوید، در کجایید؟ بیندیشید در کجایید، زندان، در زندان تن، زندانی در قفس تنگ دنیا.
فکر کنید دنیا با همه زرق و برقش برای چیست برای اینکه تو از خاک به خدا برسی، از دنیا برای تکاملت برای انسان شدنت استفاده کنی نه اینکه به این دنیای دنی پست بچسپی و دل به دو روز دنیا ببندی. دنیایی که موقع مرگت هیچ چیزی از آن مال تو نیست شاید حتی کفنی هم به تو نرسد.
چرا تمام هم و غمتان تعلقات دنیایی است، مردم حلقه های زنجیری که شیطان شما را به دنیا متصل کرده بشکنید و از قفس تنگ دنیا برهید، پرواز کنید، از قفس تنگ تنتان و به سوی معبودتان الله پر کشید و اندیشه کنید که به کجا خواهید رفت بدانید که به کجا خواهید رفت، عاقبت، مرگ شما را در بر خواهد گرفت حتی اگر در برج های مستحکم و دژهای آهنین باشید قیامت برپا خواهد شد.
وای از آن روزی که کوچکترین اعمال ما ثبت شده است‏ وای از روزی که به یوم حسرت معروف است، به یوم تبل السرائر معروف است.
روزی که رسول الله و علی بن ابیطالب به امت خود می نگرند، زهرای اطهر‏(س‏)‏ به شیعه نظر دارد. مردم نمی ترسید از روزی که از شما پرسیده شود چرا به ندای هل من ناصر حسین بن علی پاسخ ندادید
نمی ترسید از روزی که پرسیده شود چرای ندای مظلومیت و حق طلبی فرزند زهرا،خمینی، نائب به حق مهدی را نه گفتید
نمی ترسید از روزی که سرهای درون، راز های نهانی شما فاش شود و نمی ترسید از روزی که رسوای خاص و عام شوید نمی ترسید از شرمنده شدن در مقابل چهره رسول الله، نمی ترسید که به شکل حیوانات در محشر گرد آیید انسان شوید
مردم به صرف اینکه گفتید ایمان آوردیم کافی است؟ آیا کافی است؟ خدا البته امتحانتان خواهد نمود. جنگ امتحانی بزرگ است برای آنان که ادعای ایمان دارند،
میدان جنگ محل آزمایش مؤمنین است جنگ به ما عزت داد و میان ملت های دنیا سرافرازمان نمود و نشان داد اسلام تسلیم پذیر نیست،
جنگ جوهر وجودی انسان را نشان داد جنگ ما را از خمودی بی حالی و اسارت نجات داد و به تلاش و پیگیری واداشت که نتیجه آن رشد و حرکت به طرف استقلال از سلطه شرق و غرب نمود
اما خانواده محترم شهدا، مجروحین و جانبازان خوشا به حال شما که پیش زهرا رو سفید خواهید بود و می توانید جلوی زینب، زینبی که در یک روز تا ظهر داغ ۱۷ شهید به دل دید سر بلند کنید
می توانید به زهرای اطهر بگویید که ما هم درد تو را، درد زینب را می دانیم خوشا به حالتان خانواده های شهدا که امانت دار خوبی بودید، خوشا به حالتان که معامله خوبی با خدایتان نمودید .
اما خانواده عزیزم پدر ومادر گرامیمو بهتر از جانم ابتدا از شما عذر می خواهم به خاطر اینکه هیچ نتوانستم فرزند خوبی برای شما باشم مادر جان درست است که داغ محمد و زهرا قلب پاکت را به درد آورد ولی مادر جان بر زینب چه گذشت مادر جان اکبرت از روزی که جبهه آمد زنده شدومتولد شد مادر جان دوست داشتم در کنار شما باشم ولی مادرم تو دوست داشته باش که با هم در کنار و جوار زهرای اطهر باشیم تا تو هم سربلند باشی در روزی که همه سر افکنده هستند .