ای که می گفتی

بهشت رفتن به جبر و زور نیست!

رحم کن

سوی جهنم هل نده ما را

حسن!

 

***

 

دیشب یکم حالم بد شد و لرز کردم؛ به بچم میگم بریم درمانگاه دارم می لرزم؛ میگه به جهنم که می لرزی! برو یه جای گرم(همون جهنم خودمون!) برای خودت پیدا کن!

 

***

 

پیشنهاد/ صدا و سیما هر وقت هنگام سخنرانی آقای رئیس جمهور از لوگوی ۱۸+ استفاده کند تا از بدآموزی کودکان جلوگیری به عمل آید.

 

***

 

مورد داشتیم یارو در یخچالو باز می کنه می بینه ژله داره می لرزه، می گه برو به جهنم!

 

***

 

1- نمی توان با زور و شلاق مردم را به بهشت برد.  93/3/3

2- بروید به جهنم!  93/5/20

3- جمله ی بعدی شیخ چه خواهد بود؟!

 

***

 

فلش بک/ مناظرات تبلیغاتی ریاست جمهوری یازدهم:

محسن رضایی: آقای روحانی! شما که با یک انتقاد کوچک اینگونه عصبانی می شوید؛ فردا روزی که ریاست جمهوری کشور را به عهده گرفتید چه خواهید کرد؟!

حسن روحانی: من عصبانی نشدم، با صدای رسا صحبت کردم!

 

***

 

خیلی خوب شد ما معنای بزدل و شجاع رو توسط روحانی فهمیدیم.

⛔ الحمدلله فهمدیدیم شجاع کسی است که می گوید آمریکا با یک بمب سیستم دفاعی ماذرو ازبین میبره و باید برای این شجاع تور نظامی گذاشت.

⛔ فهمیدیم شجاع کسی است که از اون موقعی که اومده آمریکا و اوباما و.. مارو تهدید و تحقیر میکنن ولی صداش در نمیاد.

⛔ فهمیدیم شجاع کسی است که شرمن dna ایرانیارو فریبکار و.. مینامه ولی صداش در نمیاد.

⛔ فهمیدیم شجاع کسی است که در زمان خاتمی وقتی اون گروه غربی در کاخ سعد آباد اومدن و پاشونو رو میز انداختن و فریاد زدن رفت و تمام نیروگاه های مارو پلمپ کرد.

⛔ فهمیدیم شجاع کسی است که در یک مذاکره شجاعانه در ژنو، فردو و نطنز رو نیمه تعطیل بلکه تعطیل کرد و شجاعانه امتیاز های فراوان رو به طرف های غربی داد.

⛔ فهمیدیم شجاع کسی است که از روی شجاعتش در روز قدس نیامد سخنرانی کند تا مبادا مذاکراتش بهم بریزد.

✅ انسان وقتی شجاع رو شناخت، خودکار بزدل رو هم می شناسه!

 

 

***

 

توجیه عجیب یک سایت حامی دولت برای بی ادبی رئیس جمهور!

 

آیا از شنیدن ترانه علی عبدالمالکی با تکرار «خُب به دَرَک» احساس اهانت می کنید؟
اگر اهانت آمیز بود یکی از اپراتورهای تلفن همراه از آن به عنوان آهنگ پیشواز یا پیشباز خود استفاده نمی کرد:
می گی نیستم، قلبت خورده ترک، خُب به درک!
می گی نیستم، موندی تنها وتک، خُب به درک!

 

***

 

گر منتقدی باش، ولیکن به جهنم
اشک تو چکیده‌ست به دامن؟ به جهنم!
 
دلواپس فردای وطن گشت برادر؟
زخم است به جان وی و بر تن؟ به جهنم!
 
صلحی که نمودیم، نیارزد به پشیزی
کوبیدن آب است به هاون؟ به جهنم!
 
ما پسته خورانیم، شما غصه خورانید
در شهر گرانی شده؟ اصلاً به جهنم!
 
ماشین چو گران است، مکدر شده باشم
ماندید چو در له‌ شده آهن، به جهنم!
 
ما جمله دل‌آرام، شدیداً همه شادیم
بشنید کسی مطلب موهَن؟ به جهنم!
 
اندر صف ناجور سبد له‎شده‎گانید
کم آبی و کم نانی و کلاً به جهنم!
 
تعلیق شد آنگونه اگر هسته‌ایِ ما
بشنو تو زمن فوری و آناً، به جهنم
 
ای کاسب تحریم، تو سرهنگی و اکنون
هم نیست کسی البته ایمن؟ به جهنم!
 
شد زندگی‌ات لنگ؟ نه این گفته دروغ است
حیف است اگر نشنوی از من، به جهنم!
 
ما جمله چنینیم، لذا معتدلانیم
گویم به شما البته جمعاً، به جهنم

 

***

 

مردم را نمی شود به زور به بهشت برد؛
به جهنم بروید! جایی که نلرزید!
حسن نگران خاموش شدن آتش جهنم است..
روحانی مچکریم

 

***

 

گفت و شنود طنز به جهنم


گفت: تازه چه خبر؟!
گفتم: دیروز رئیس‌جمهور محترم در جمع نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در کشورهای خارجی از مفهوم واقعی «گفتمان اعتدال» رونمایی کرد!
گفت: ایشان که قبلا با معرفی منتقدان دولت به کم‌سواد! بی‌شناسنامه! کسانی که دنیا را نمی‌شناسند! کسانی که از بعضی جاها پول می‌گیرند! و… از «گفتمان اعتدال» رونمایی کرده بودند دیگر چه نیازی به این دوباره‌کاری بود؟!
گفتم: به قول اهل منطق، «تعریف باید جامع و مانع» باشد، یعنی کامل باشد و برای همین آقای رئیس‌جمهور در یک کلمه منتقدان را به جهنم دعوت کرد!
گفت: دولت محترم که زمینه‌ای برای انتقاد باقی نمی‌گذارد و به منتقدان اجازه‌ای برای طرح انتقاداتشان نمی‌دهد، پس دیگر چرا به آنها ناسزا می‌گوید؟
گفتم: چه عرض کنم؟! طلبکاری برای دریافت طلب خود به خانه بدهکار مراجعه کرد و بدهکار شروع کرد به طلبکار بد و بیراه گفتن. طلبکار گفت؛ طلبم  را که نمی‌دهی، هیچ! دیگر چرا ناسزا می‌گویی؟ و بدهکار گفت؛ برای اینکه دیدم انصاف نیست، دست خالی برگردی!

 

 

***

 

جریان بزدل یا جریان مومن؟


افاضات دور از شان رییس جمهور در آستانه یک سالگی دولت یازدهم چنان سنگین بود که نمیدانیم باید خودمان را برای شنیدن چه ناسزا های دیگری آماده کنیم!
اما روی صحبت ایشان با جریانی بود که اخیرا مقام معظم رهبری در مورد آن به دولت چنین توصیه کرده بود:
مراقب باشید که برخی در صحنه سیاسی کشور، با شعار اعتدال، جریان‌های مومن را کنار نزنند؛ زیرا همین جریان مومن است که در مواقع خطر زودتر از همه سینه سپر می‌کند و در مشکلات نیز، دولت را به طور واقعی کمک می‌کند.
حالا آقای رییس جمهور بر اساس چه منطقی جریان مومنی که در خطرات سینه سپر میکند را به بزدلی متهم میکند؟!!!
از چه بترسد؟  از مذاکره؟  مگر مذاکره ترس دارد؟  البته ممکن است که ترس سبب مذاکره شود.
این جریان مومن به اصطلاح ایشان بزدل در برابر گلوله ها و موشک های آمریکا نترسید و نمی ترسد، حالا از چای و قلیان در هتل های آنچنانی ژنو و وین بترسد؟!!
جریان مومن فقط نگران است. آن هم نگران ترسیدن بعضی ها. بعضی هایی که زمانی از ترس در برابر شعار نه غزه و نه لبنان سکوت می کردند و حالا اشک تمساح می ریزند. بعضی هایی که با بی اطلاعی از قدرت نظامی کشور، از انهدام سیستم دفاعی در کمتر از ۱۰ دقیقه می ترسند.
جریان مومن فقط دلواپس برخی وادادگی ها هستند که اتفاقا نشانه هایی از آن همچون دم خروس بیرون زده است.
باشد! شما فرضا حق دارید که از منتقدان عصبانی شوید و آنان را به جهنم حواله دهید! اما کاش کمی هم در کنار جریان مومن در جهنم، جایی برای اسراییل و آمریکا و رییس جمهور مودبش قائل می شدید. آن هم با همان درجه از نفرت و عصبانیت.

 

***

 

وحید یامین پور:

پاسخ حافظ شیرازی، صایب تبریزی و اخوان ثالث به یک رییس جمهور مودب و باشخصیت :

چو بید بر سر ایمان خویش میلرزم / که دل به دست کمان ابروئیست کافر کیش(حافظ)

نه چون بید از تهیدستی درین گلزار میلرزم / که بر بی حاصلی میلرزم و بسیار میلرزم (صائب تبریزی)

.. بیا بگشای در، بگشای ، دلتنگم حریفا! میزبانا! میهمان سال و ماهت پشت در چون بید میلرزد، تگرگی نیست، مرگی نیست صدائی گر شنیدی صحبت سرما و دندان است (اخوان ثالث)

 

 

***

 

گفتی به جهنم برو، آقا ممنون
از لطف همیشگی تو، ما ممنون
از پیش تو می رویم تا دوزخ
پس بهتر شده جایمان، خدایا ممنون

 

***

 

هر دو ادبیات مال یک نفر می باشد:

۱- آقای اوباما را فردی باهوش و مودب یافتم!

۲- عده‌ای شعار سیاسی می‌دهند اما بزدل سیاسی هستند/ هر وقت مذاکرات می‌شود، میگویند میلرزیم؛ به جهنم، بروید جای گرم که نلرزید!

 

***

 

از منظر حضرت امام خمینی(ره) چه کسی باید به جهنم برود!؟

امام خمینی(ره) حبّ جاه و مقام پرستی را عامل جهنمی شدن انسان معرفی می فرمود:

«همه بلاهایى که سر انسان مى‏ آید از این حبّ نفس است؛ [از این‏] که آدم خودش را دوست دارد. تمام گرفتاری هایى که براى همه ما هست، براى این حبّ‏ جاه‏ و حبّ نفس است. حبّ‏ جاه‏ است که انسان را به کشتن مى‏ دهد، انسان را به فنا مى‏ دهد، انسان را "به جهنّم" می برد. رأس همه خطیئه ها همین است: رَأْسُ کُلِّ خَطیئَةٍ همین حبّ جاه و حبّ نفس است.»

 

***

 

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب رئیس جمهور محترم با عرض سلام و ادب!
 بله آقای رئیس جمهور ما ترسوئیم ما می لرزیم!
و ممنون از این که پیشنهاد کردید به جهنم، برویم یک جای گرم! و قطعا به پیشنهادتان فکر می کنیم!
ما ترسوهای سیاسی و فرهنگی هستیم!
 ما ترسیدیم وقتی دیدیم میلیاردها دلار سرمایه گذاری هسته ای مملکت و نتیجه سالها تلاش و ثمره خون دانشمندان هسته ای برای دریافت قسط چند صدمیلیون دلاری از صدها میلیارد دلار پولی که بلوکه شده کاملا خوابید و دولت آمریکا با بلوکه کردن یک بنیاد ایرانی دیگر  آن مبلغ ناچیز را پرداخت کرد و بیش از پیش به ریش ایران و ایرانی خندید
 ما بیشتر ترسیدیم وقتی دیدیم رئیس جمهور کشورمان چند ماه بعد از کابوس اصابت یک فروند لنگه کفش به شیشه خودروی حامل ایشان در بازگشت از سازمان ملل، در سفر داخلی اهواز پشت کیف های ضد گلوله پنهان میشود چون خاطره احمدی نژاد در مرز صهیونیستها بعد از ترور ناموفق و منجر به شهادت محافظ در سیستان هنوز در ذهنمان هست
 ما ترسوتر شدیم وقتی وندی شرمن گفت دروغ و‌ نیرنگ در دی ان ای ایرانیان است و آقای ظریف باز هم به او لبخند زد و شرمن در دلش به وزیر خارجه ما خندید! ما از تبسم هایی که در صحنه بین المللی خرج مسخره شدن عزت ملی مردم ایران میشود نگرانیم
 ما بیشتر ترسیدیم وقتی آقای ظریف گفت آمریکا میتواند با یک بمب سیستم دفاعی ما را از کار بیاندازد و بعد با این اعتقاد مسخره لبخندهایی را که برای همه دنیا معلوم بود از روی ترس است تقدیم وندی شرمن و اشتون کرد
 ما ترسوتر شدیم وقتی شما برای سبد کالایی که داشت در انبارهای بزرگ احتکار سیاسی برای زمین زدن دولت قبل می پوسید صف های هزاران نفری به راه انداختید تا دشمن به سی و پنجمین جشن انقلاب ما بخندد و مردم ما را  با تصویر کشته های صف دریافت غذای رایگان با گرسنگان سومالی در یک ردیف قرار دهد و بگوید با صدقه ای که به ایرانیان دادیم توانستند بین مردم غذای رایگان پخش کنند!!
 ما بیشتر‌ترسیدیم وقتی که دیدیم شما با پول خزانه ای که می فرمائید خالی است میلیاردها تومان صرف استخر نهاد ریاست جمهوری می کنید و با همان پول  خزانه خالی ریخت و پاشهای دولتی را هر روز بیشتر از دیروز به رخ مستضعفین می کشید
 ما بیشتر ترسیدیم وقتی وزیر فرهنگ شما پای آواز خوانی زنان نشست و شما صدای منتقدین به دولت را در دادگاه امنیت ملی خفه کردید اما توهین به ائمه را حتی با هیئت جرائم مطبوعاتی پاسخ ندادید
 لرزیدیم وقتی در سال فرهنگ جلوی انتشار کتاب اسرار شهید آیت گرفته شد اما به نویسنده گان طاغوتی و ضد اسلامی نه تنها مجوز داده شد بلکه ضمن تقدیر  یارانه فرهنگی نیز اعطا گردید.
 و ما ترسیدیم از اینکه شما فقط حقوقدان بودید و نه سرهنگ اما اینهمه آزادی عنایت فرمودید.
 ما ترسیدیم از اینکه شما بدون اینکه حتی داس داشته باشید فقط با کلید اینهمه نیروهای ارزشی را درو کردید و میدان علم و اقتصاد و فرهنگ را به بقایای فتنه ۸۸ تقدیم فرمودید
 ما ترسو هستیم می ترسیم از اینکه دیگر حتی خون علی خلیلی ها هم ارازل و اوباش را متوقف نکند شما چند روز پس از شهادت علی خلیلی که برای دفاع از ناموس مسلمین کشته شد فرمودید با زور نمیشود کسی را به بهشت برد! و ما هنوز بهت زده ایم که منظور شما از زور چیست؟!
 ما از وضعیت قشر مستضعف و یا همان به قول خودتان شهروندان آسیب پذیر ترسیدیم وقتی قیمت حاملهای انرژی برق آب بنزین و… ۳۰ درصد افزایش یافت اما یارانه اش به جای جیب مردم برای توسعه اختصاص پیدا کرد توسعه ای که بدون پرچم عدالت نابرابری ها را به شدت افزایش می دهد
 ما ترسیدیم و ترسوتر شدیم از تدبیری که تبدیل به تحقیر شد و از امیدی که در مزار قلم قطعه ۲۶ آرمید
 ترسیدیم از این که هر روز قسمتی از خط قرمزهایتان را فراموش میکنید تا این بار بگوئید تنها خط قرمز ما منافع ملی است باشد باور می کنیم اما می ترسیم این خط قرمز هم مثل ارزش ها و دستاوردهای هسته ای از جیبتان بیافتد و دیگر هیچ خط قرمزی به جز آنچه در درونتان پنهان است نداشته باشید.

 

***

 

شیخ مودب

با هر گلایه ای به دلش غم بیاورد
با این حساب فکر کنم کم بیاورد

«لرزان» شده است با دو سه تا انتقاد نرم
رفته است تا که پاسخ محکم بیاورد

روزی به خنده گفت: «به ما چه بهشت…؟» و حال،
«سرد»ش شده است و حرف «جهنم» بیاورد

«بزدل» همان کسی است که از ترس حرف حق
نگذاشته است اهل حقی دم بیاورد

دندان قروچه می کند و انگ می  زند
با حیله حرف «محکمه» را، هم بیاورد

ما «بی سواد» و «عصر حجر»، چیست فضل او؟
چیزی نمانده فحــش فراهــم بیاورد

شیطان مودّب است و محترم و کدخدای ده
باید هرآنچه خواست بر سر آدم بیاورد

دی شیخ بی چراغ به بی راهه می دوید
با این حساب فکر کنم کم بیاورد

 

***

 

به رخ کشیدن ادب بین المللی جناب رئیس جمهور توسط سایت یاهو: